Bakterie/Testy

Głównym elementem badania z użyciem urządzenia Speedy Breedy są pojemniki do testów (pojemniki hodowlane), w których dochodzi do wzrostu i wykrywania drobnoustrojów.

 

Pojemniki do testów Speedy Breedy wypełnione są wybranym podłożem, dostarczanym w formie wysuszonych kapsułek. Po naniesieniu próbki podłoże szybko i równo rozpuszcza się, dzięki opatentowanemu systemowi mieszania Speedy Breedy.

 

Szczelne, bezpieczne i łatwe w inokulacji pojemniki hodowlane są dla urządzenia Speedy Breedy odpowiednikiem płytek agarowych i, tak jak ma to miejsce w przypadku płytek agarowych, są dostępne w różnej postaci na różne okazje.

 

Dostępne pojemniki do testów mogą zawierać podłoża ogólne do hodowli wielu organizmów, podłoża zróżnicowane, zawierające wskaźniki pH, a także podłoża wybiórcze, zawierające antybiotyki i inne związki wspierające selektywny wzrost danych organizmów i zapobiegające rozwojowi innych.

 

Nasze laboratorium Speedy Breedy nieustannie poszukuje nowych podłoży do naczyń hodowlanych. W 2014 r. paleta dostępnych podłoży została wzbogacona o nowe rodzaje pożywek.

 

Użytkownikom pragnącym przygotować własne podłoża lub przeprowadzić badanie bez wykorzystania podłoża hodowlanego, gdzie sama próbka służy jako pożywka do namnażania się bakterii, możemy dostarczyć pojemniki niezawierające podłoży hodowlanych.

 

W takich sytuacjach przy przygotowaniu sterylnych podłoży i aseptycznych wypełnień dla pustych zbiorników hodowlanych należy ściśle przestrzegać odpowiednich protokołów i standardowych procedur roboczych.